کیف پارچه ای همواره از دوران باستان مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع، کیسه‌ پارچه ای به عنوان یکی از اولین بافته‌های تاریخ بشر برای استفاده به عنوان حمل بار سبک به کار می رفت. با ظهور کیسه‌های پلاستیکی، استفاده از کیف پارچه ای به شدت کاهش یافت. اما با توجه به تأثیرات مخرب محیط زیست کیسه‌های پلاستیکی، کیف پارچه ای امروزه برای مقاصد مختلف بسیار مورد تقاضا است. کیسه پارچه ای با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع بهترین جایگزین کیسه‌های خرید کاغذی و پلاستیکی شده است. در حالی که پلاستیک‌ها آلودگی محیط زیست را ایجاد می‌کنند، توت بگ جایگزینی سبز و دوستدار محیط زیست است. به همین دلیل، بسیاری از مصرف‌کنندگان با وجدان زیست محیطی شروع به استفاده از کیف پارچه ای برای مقاصد روزمره‌شان کرده‌اند.

مزایای استفاده از کیف پارچه ای

افراد و تبلیغ کنندگان این روزها کیسه‌های پارچه ای را به صورت عمده خریداری می‌کنند. اما قبل از هر خرید عمده، باید درباره مزایا و محدودیت‌های این محصول آگاه شوید تا استفاده بهینه‌تری از محصول داشته باشید و بازگشت سرمایه خود را به دست آورید. بنابراین، در ادامه برخی از ویژگی‌های کلیدی این کیف را برای شما شرح می‌دهیم که باید درباره آن‌ها آگاه باشید.

دوستدار محیط زیست بودن، قابل استفاده مجدد بودن و بازیافت پذیر بودن

همانطور که قبلاً گفته شد، کیسه‌های خرید پارچه ای با الیاف طبیعی قابل تجدید طراحی شده‌اند. در مقابل، کیسه‌های پلاستیکی از سوخت فسیلی غیرقابل تجدید تولید می‌شوند و فرآیند ساخت آن‌ها منجر به تولید محصولات جانبی مضر می‌شود. همچنین، نهایتاً محصول نهایی این فرآیند برای چندین سال قابل تجزیه نیست. با این حال، سازندگان کیف های پارچه ای از نخ‌هایی که از گیاهان استخراج می‌شوند، استفاده می‌کنند. علاوه بر این، اغلب مشتریان می‌توانند کیسه پارچه ای خود را مجدداً استفاده کنند.

تصویر کیف پارچه ای مشکی با طرح پروانه ی آبی

کیف پارچه ای بسیار مقاوم است

این عملکرد بالا، یکی از دلایل اصلی استفاده از کیف پارچه ای است. در مقایسه با کیسه‌های پلاستیکی، کیف پارچه ای ضخیم‌تر است و شما می‌توانید از آن برای چندین سال استفاده کنید. در برخی از توت بگ ها، یک قطعه کارتن سخت برای افزایش پایداری در پایه کیف وجود دارد. به همین دلیل، این کیف‌ها قابلیت جا دادن اجناس سنگین را دارند. هرچند که ممکن است بتوانید از کیسه‌های پلاستیکی رایج نیز چند بار استفاده کنید، اما خطر پاره شدن آن ها مخصوصا در زمان حمل بار سنگین وجود دارد. بنابراین، بسیاری از خریداران ترجیح می‌دهند از کیف پارچه ای استفاده کنند. همچنین، کیسه‌های کاغذی نیز در صورت حمل وسایل سنگین، قابلیت حفظ اصالت خود را از دست می‌دهند و گزینه مناسبی برای حمل همه نوع خریداری و سایر اشیاء نیستند.

استفاده تبلیغاتی از توت بگ بسیار آسان است

آیا می‌دانید بسیاری از شرکت‌ها کیف‌های قابل استفاده مجدد را به عنوان بهترین هدیه برای خریداران انتخاب می‌کنند؟ صاحبان کسب و کارها لوگوی شرکت و نام تجاری خود را روی این کیف‌ها چاپ می‌کنند. با استفاده از جوهر با کیفیت و دیگر تکنیک‌های چاپ پیشرفته، شما می‌توانید توت بگ خود را برای شرکت و کسب و کار خود شخصی‌سازی کنید. جوهر با کیفیت، مشکلات مربوط به پوسیدگی و جدا شدن را نیز به وجود نخواهد آورد و بعد از چندین بار شستشو کردن کیف، جوهر سالم باقی خواهد ماند. با توجه به اینکه مشتریان از آن برای چندین سال استفاده خواهند کرد، توت بگ سفارشی بهترین ابزارهای بازاریابی و تبلغات کسب و کار شما خواهد بود.

دیگر مزایای استفاده از کیف پارچه ای یا توت بگ

 1. می‌توانید از توت بگ برای کار، مدرسه، باشگاه، خرید و به عنوان یک کیف سفر و یا حتی به عنوان یک کیف ساحل استفاده کنید.
 2. توت بگ از جنس پنبه و کتان بوده و برای محیط زیست مضر نیست. بنابراین جایگزینی مناسب برای کیسه‌های خرید پلاستیکی است.
 3. بگ پارچه ای نه تنها مفید است، بلکه مد روز هم هست!
 4. در کیف های پارچه ای تنوع زیادی وجود دارد. طرح‌های مختلف، الگوها، مواد و پارچه های مختلفی از آن ها وجود دارند. اگر خلاق باشید، حتی می‌توانید کیف خود را با کمی رنگ پارچه شخصی سازی کنید.
 5. آن‌ها بزرگ و جادار هستند! شما هنگام استفاده از آن ها فضای کافی برای جا دادن تمامی لوازم خود خواهید داشت.
 6. کیف پارچه ای یک هدیه عالی است! اگر شما از آن خوشتان می‌آید، مادر، خواهر و بهترین دوست شما هم دوستشان خواهند داشت. توت بگ ها قیمت مناسبی دارند و تنوع گسترده‌ای از آن ها نیز وجود دارند.
 7. جنس آن از پارچه است و حمل آن آسان است چون بسیار سبک هستند و وزن اضافه ای به شما تحمیل نمی‌کنند.
 8. همیشه به خوبی به درد می‌خورد. شما همیشه نیاز به یک کیف برای حمل و نقل دارید، بنابراین به طور مداوم از این کیف استفاده خواهید کرد. بهترین مزیت آن این است که این کیف ها همیشه مد روز است.
تصویر کیف پارچه ای سفید جیب دار از نمای نزدیک

محدودیت ها و راه حل های استفاده از کیف پارچه ای

کیف پارچه ای از جمله محبوب‌ترین گزینه‌ها در بین مردم است، اما محدودیت‌هایی نیز دارد.

 

 1. از جمله این محدودیت‌ها، می‌توان به احتمال تغییر اندازه پارچه پس از چند بار شستشو اشاره کرد که باعث می‌شود کیف به ظاهر کهنه و فرسوده به نظر برسد.

اما در جهت رفع این مسئله، راه‌حل‌های نیز وجود دارد. امروزه تولیدکنندگان کیف های پارچه ای با استفاده از موادی با کیفیت و مقاوم، به مصرف‌کنندگان گزینه‌ای با دوام‌تر و با قابلیت استفاده بیشتر ارائه می‌دهند. این مواد در برابر شستشو، به اندازه کافی مقاوم هستند و پس از شستشو، ابعاد کیف را تغییر نمی‌دهند.

 

 1. کیف پارچه ای با تماس با آب، دچار لکه شده و خیس می‌شود، اگر درون آن محصولاتی نظیر سبزیجات آب‌دار یا موارد مشابه ریخته شود. بهتر است در انتخاب کالاهایی که قرار است در کیف پارچه ای حمل شوند، دقت کنید و محصولات خشک را در داخل آن قرار دهید.

اما در جهت رفع این مشکل، راه‌حل‌هایی نیز وجود دارد. امروزه، کیف های پارچه ای با لایه ی داخلی ضد آب عرضه می‌شوند که هر نوع میوه، سبزیجات، پاکت‌های روغن، پاکت‌های شیر و غیره را می‌توان در آن حمل کرد.

 

 1. اکثر ما پس از هر بار استفاده، کیف خرید پارچه ای را تمیز نمی‌کنیم. به همین دلیل، ممکن است باکتری‌هایی در داخل آن به وجود آید.

اما راه حل این مشکل نیز بسیار ساده است، پس از استفاده یک یا دوبار از کیف پارچه ای خود، سعی کنید آن را به مدتی در آفتاب قرار دهید. این کار باعث می‌شود که کیف شما خشک شده و عفونت‌زاها از بین بروند. این یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید در هنگام استفاده از هر نوع توت بگی رعایت کنید.

کلام آخر

در این مقاله سعی شد به مزایای اصلی استفاده از توت بگ اشاره کنیم. در هر صورت این نوع از کیف های پارچه ای جایگزین خوبی برای کیسه های پلاستیکی معمول در بازار هستند زیرا علاوه بر اینکه دوستدار محیط زیست اند، می توانید از آن بارها و بارها برای خرید و غیره استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید